MROCZNI

STREFA MROCZNYCH


#1 2007-05-19 20:26:57

WeKtor

Administrator

7907440
Skąd: Kraków / Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 28
Punktów :   

Opóźnianie floty :)

Dziś będzie krótki kurs na opóźnianie floty. Przydatne narzędzia:

-firefox + zainstalowany pakiet foxgame.
-odlagowane łacze

Postaram się wyjaśnić najlepiej jak potrafię, mimo iż talentu pedagogicznego nie posiadam za grosz, co jedna osoba już mi bardzo dobrze uświadomiła.

Po co opóźniamy?

-sprawdzamy czy ktoś nam się nie podstawia, jeśli lecimy na moona, lub na planetę której nie mamy w zasięgu falangi.
-przy okazji skanując przed samym wlotem sprawdzamy czy nic na planecie się nie zmieniło (np ktoś nie dobudował nieszczęsnej plazmy przez którą spadają owce)

Co możemy opóźnić?
-jedynie ataki. Nie opóźnimy recków na zbieraj, floty na stacjonuj, zatrzymaj do sojusznika, ani transportuj. Jest możliwe opóźnienie powracającej floty, ale to bug-using i nie jest to do końca legalne, dlatego tym sie nie będziemy zajmować Wink

Pierwsze co należy zrobić by opóźnić atak, to go wysłać

Zakładam że poradziliście sobie już z wysłaniem ataku, dla pewności jako że łacze przez które gram jest dość zlagowane, opóźniam atak, już na 17 minut przed wlotem, dzięki czemu w razie czego mam pare podejść, bo jeśli nie na 10% sondami, to na 20% Smile

Pierwsze co robimy, wchodzimy w zakładkę Flota, i klikamy związek, na flocie którą chcemy opóźnić.

Następnie zaznaczamy 3 lub więcej (w zależności od Waszej tech. szpiegowskiej) sond, tak żeby zeskanować gościa włacznie z obroną.

Przechodzimy dalej.

Tu pomocne będą mi dwa screeny które przygotowałem Smile

spieguj:
http://img224.imageshack.us/img224/4456/op2ez7.png
opóźnij:
http://img256.imageshack.us/img256/2122/op3hw3.png

Gdy mamy zaznaczone 3 sondy, przechodzimy dalej, i czekamy do momentu aż czas trwania (odcinek) oznaczony jako (a) będzie większy od czasu za jaki doleci nasza flota (b)

Tu widzimy różnicę 7 sekund, co oznacza że nasze sondy wlecą 7-9 sekund (w zależności jak szybko klikniecie potem "dalej" i "szpieguj" "dalej") po planowanym początkowo dolocie floty.

Kolejno znów wracamy do zakładki flota, zaznaczamy 1 sondę szpiegowską, przechodzimy dalej

i tu sposobów jest parę, ja preferuję opóźniać atak dużo wcześniej, i po wysłaniu sond na szpieguj na około 8-10 minut moge spokojnie drugi raz lecieć na tej samej prędkości (c) i (c2) na screenach różnią się.

Przy opóźnianiu floty, musimy pamiętać żeby dodać czas jaki nasze sondy wlatują po ataku (w tym przypadku 7) i czas naszej reakcji, czyli sprawdzenie wiadomości + w razie awarii zawrócenie floty.

Tak więc czas (a2) musi byc większy od czasu (b2) o 7sekund (czas sond) + 10-15sekund (czas naszej reakcji), screen nie oddaje tego w 100%, musicie już poćwiczyć sami Smile
Następnie zostają nam już tylko 2 szybkie czynności. Po kliknięciu dalej, zaznaczamy atak związku, i dajemy dalej.

Przechodzimy do podglądu, sprawdzamy skana i w zależności od wyniku wlatujemy lub zawracamy.
Mam nadzieję że ktoś... przynajmniej 1 osoba mnie zrozumie Very Happy w razie wątpliwości pytać

//oświadczam, że nie jestem autorem, tekst zapożyczony od kolegi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/