MROCZNI

STREFA MROCZNYCH


#1 2007-05-19 20:13:55

WeKtor

Administrator

7907440
Skąd: Kraków / Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 28
Punktów :   

Jak robić dobre fs-y

Wariant pierwszy - brak moona

jedyną opcją jaka jest do przyjęcia to fs na stacjonuj na własną kolonię, zawrócony przed dolotem. Da sie wyliczyć ale przy małych flotach jest nieopłacalne z uwagi na potworną ilosć deuteru jaką pochłania odświeżanie falangi.
Jeśli nie masz czasu zawrócić wyślij tak żebyś mógł odebrać

Wariant drugi - moon (1)

-fs z moona na pz we własnym układzie:
do wyliczenia jesli robisz na widoczne pz, wystarczy jednak wysłać sondę na goscia który jest nieaktywny i nie ma obrony, a pz będzie niewidoczne. Wtedy flota jest bezpieczna w 100%. Podobnie na niewidoczne pz na goscia z urlopem.

-fs z gs na własne pz - nie robić Wink banał do wyliczenia.
-fs z 2gs na własne pz - do wyliczenia ale trudniej. Najpierw wysyłamy 1gs +100-200 reców a następnie w odstępie max 40 sekund reszte floty. Do wyliczenia ale dużo trudniej.
-fs z 3 lub więcej gs na wlasne pz. Dowolna konfiguracja Wink najpierw gs z reckami a potem w drugim albo 3cim slocie flota.

-fs z moona na moona na zatrzymaj u sojusznika. Ok może być ale nie za często bo jak ktoś obczai flote to może potem nastepnej nocy wisieć nad moonem i czekać aż flota doleci skanując moona znajomego.

Wariant trzeci - 2 moony we własnym układzie.

-najbezpieczniejszy z możliwych fsów. Nie do wyliczenia. Wystarczy stacjonuj z moona na moona i mamy po problemie.

Wariant czwarty - moony w różnych galaktykach.


- najlepsze bedą fsy po 2 z każdego moona. na 2 rózne pz. Najlepiej flotą na niewidoczne i 1 reckiem na podpuche na widoczne pz.

Jeśli nie mieści Ci sie surka w transportery, najbezpieczniej bedzie na noc zwieźć ją na planete, nawet jeśli nie ma tam obrony. 99% osób skanuje moony a nie planety. Więc jest duze prawdopodobnieństwo że surka przetrwa noc.

Dodatki:

Jeśli ktoś rozbija na Tobie +70 sond szpiegowskich to znaczy że będzie Cie liczył na pz.
Jeśli w Twoim ukłądzie wszystkie pz są widoczne, to znaczy że ktoś Cie będzie liczył na pz - wyślij po 1 recu na każde pz to gość zgłupieje Smile

Pod koniec przyszło mi jeszcze do głowy jedno, testowałem dawno temu, i też jest bardzo skuteczne. Przy 9 planetach praktycznie równie bezpieczne co fs na stacjonuj z moona na moona. Czyli fs na kolonizuj Wink jesli masz 9 planet wysyłasz flote i czekaż aż wróci Smile [oczywiście wysyłasz ją z moona] bo z planet tak jak mówiłem, jedyna opcja - stacjonuj. Nie wierzcie bunkrom ;] Na tym uni sa moze 2 albo 3 bunkry na które wlot jest nieoplacalny, reszta to tylko kwestia czasu i chęci ze strony agresora ;]
Jeśli masz 8 lub mniej planet to kolonizator nalezy koniecznie zawrócić przed dolotem bo zniknie Wam cała flota i zostawi po sobie tylko nową kolonię Smile kiedyś tak prawie straciłem 100k lmów ;d

To tyle w kwestii fsów, napisałem w sumie co sam wiedziałem, chyba że jeszcze mi się coś przypomni. Ale to główne zalecenia żeby Wasza flota była naprawdę bezpieczna.

Btw, nie wystarczy o tym wiedzieć ale też to stosować ;D to w sumie jest ważniejsze

//oświadczam, że nie jestem autorem, tekst zapożyczony od kolegi

Offline

 

#2 2007-05-20 14:00:10

Lithom

Gość http://pun.pl/rangi/BarRanks/Red/rank0.gif

6065830
Skąd: Kaczyce
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Jak robić dobre fs-y

Dorzucę coś, bo chcę się tym z Wami podzielić...może ktoś skorzysta...

Są jeszcze dwa rodzaje robienia fs'ów...

I. Na niewidoczne pz gracza, który aktualnie jest na urlopie...
Jest jedno zastrzeżenie...jeśli widzisz, że gracz przełączył się na urlop to od razu zobacz czy jest tam niewidoczne pz...jeśli jest to robimy fs'a na to pz co najmniej raz na 24h, bo inaczej ono znika... - ten fs to tzw.pielęgnacja niewidocznego pz...

II. J/W - tylko fs jest robiony na gracza z (iI)... a kiedy zostaje wyłączony z gry(znika) - wtedy mamy pz niewidoczne, a w dodatku na polu, bez planety...

Oba te fs'y są bardzo bezpieczne. Tylko tak jak wspomniałem - wymagają pilęgnacji co max.24h.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset hi8 digital8 video 8 z kamery d badania słuchu lublin badania wady słuchu